A A A A Kontrast:
A++ A+ A Czcionka:
Godło RP
Wyszukiwarka
Licznik odwiedzin
Dzisiaj: 1215
W tym miesiącu: 47178
Wszystkich: 4574397

W Dniu Otwartych Drzwi zorganizowanych przez Politechnikę Częstochowską 30 marca 2017 roku Wydział Budownictwa gościł nauczycieli oraz uczniów m.in. z Zespołu Szkół Technicznych w Częstochowie, I LO im. Słowackiego, Technicznych Zakładów Naukowych im. gen. Władysława Sikorskiego, V LO im. Mickiewicza, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Koniecpola, Zespołu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach oddział w Częstochowie, Zespołu Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza.

Rozpoczęcie Dnia Otwartych Drzwi z udziałem władz Politechniki Częstochowskiej nastąpiło o godz. 10.00 w Auli Wydziału Zarządzania powitaniem przybyłej na imprezę młodzieży i nauczycieli szkół. Następnie każdy uczestnik mógł zwiedzić interesujący go Wydział uczestnicząc w przygotowanych na ten dzień wykładach i pokazach laboratoryjnych. O godz. 11.00 można było wysłuchać również wykładu z pokazem ćwiczeń laboratoryjnych z wykorzystaniem ciekłego azotu przygotowanego przez wykładowców Wydziału Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów w ramach Częstochowskiego Uniwersytetu Młodzieżowego na temat "Fizyka wokół nas - pokazy eksperymentów fizycznych". O godzinie 13.30 odbył się "Bieg w kasku", w którym w kategorii VIP trzecie miejsce zajęła Pani Prodziekan ds. Studiów Niestacjonarnych Wydziału Budownictwa dr inż. Aleksandra Repelewicz. Zwycięzcą nagrody wręczył Pan Prorektor ds. Nauczania prof. dr hab. inż. Tomasz Popławski.

Na Wydziale Budownictwa w ramach Dnia Otwartych Drzwi można było wziąć udział w pokazach i prezentacjach, poznać nauczycieli, ich osiągnięcia i sposoby prowadzenia zajęć, spotkać się i porozmawiać ze studentami. W Laboratorium Geotechniki można było zapoznać się z badaniem gruntu metodą sondowania, badaniem nośności gruntu za pomocą lekkiej płyty dynamicznej oraz badaniem nośności i zagęszczania podłoża gruntowego za pomocą płyty VSS. Na zajęciach pt. "Statyczna próba rozciągania" w Laboratorium Konstrukcji Metalowych II przeprowadzono badania mikroskopowe połączenia złączy aluminiowych, była również możliwość samodzielnego wykonania modelu konstrukcji inżynierskiej. W Laboratorium Materiałów Budowlanych zaprezentowano badania cech fizycznych i mechanicznych powszechnie stosowanych materiałów budowlanych m.in. wytrzymałości na ściskanie, mrozoodporności, ścieralności oraz konsystencji mieszanki betonowej. W Laboratorium Fizyki Budowli przedstawiono pomiar temperatury na powierzchni przegrody za pomocą pirometru, pomiary termowizyjne za pomocą kamery, rozkład temperatury w przegrodzie, badanie parametrów klimatu przy pomocy stacji meteorologicznej, pomiary parametrów mikroklimatu, pomiar natężenia dźwięku oraz pomiar szczelności budynku przy użyciu Blower Door. W trakcie wizyty można było również zapoznać się z ofertą edukacyjną Wydziału Budownictwa oraz uzyskać informacje dotyczące rekrutacji na rok akademicki 2017/2018.

Biuro Dziekana:
ul. Akademicka 3
42-218 Częstochowa
Poland
+48 34 325 09 40
biuro.dziekana.wb@pcz.pl

STUDIA STACJONARNE

ul. Akademicka 3
42-218 Częstochowa
Poland
+48 34 325 09 31
studentdziekanat@bud.pcz.pl

STUDIA NIESTACJONARNE

ul. Akademicka 3
42-218 Częstochowa
Poland
+48 34 325 09 30
studentdziekanat@bud.pcz.pl

WYDZIAŁ BUDOWNICTWA, biuro.dziekana.wb@pcz.pl