A A A A Kontrast:
A++ A+ A Czcionka:
Godło RP
Wyszukiwarka
Licznik odwiedzin
Dzisiaj: 231
W tym miesiącu: 50012
Wszystkich: 4577231

     Po raz ósmy Wydział Budownictwa Politechniki Częstochowskiej był współorganizatorem międzynarodowej konferencji Contemporary Problems of Architecture and Construction. W tym roku odbyła się ona w stoicy Armenii - Yerevaniu. W trakcie spotkań roboczych omówiono także plany na dalszą współpracę Wydziału Budownictwa PCz. z partnerskimi ośrodkami zagranicznymi.

     Wydział Budownictwa na obecnej konferencji reprezentowali: prof. L.Kurzak, prof. I.Major, prof. M.Major, prof. M.Rajczyk, prof. J.Rajczyk, prof. M. Zadworny, dr J.Halbiniak, dr A. Repelewicz, dr N.Sołkiewicz-Kos i dr M.Urbański. Delegacji Wydziału Budownictwa przewodniczył Dziekan wydziału Prof. PCz. dr hab. inż. Maciej Major, który podpisał z J.M. Rektorem National University of Architecture and Construction of Armenia, Prof. Gagikiem Galastyanem list intencyjny o wzajemnej dwustronnej współpracy w obszarze naukowym i dydaktycznym. W przygotowaniu jest również umowa partnerska pomiędzy Politechniką Częstochowską a Narodowym Uniwersytetem Architektury i Budownictwa Armenii, omówiona w trakcie spotkania władz WB z władzami NUACA.

     W trakcie wizyty na Narodowym Uniwersytecie Architektury i Budownictwa Armenii miała miejsce podniosła uroczystość nadania Pani prof. PCz. dr hab. inż. Marlenie Rajczyk tytułu Doktora Honorowego. To szczególne wyróżnienie Pani Prof. uzyskała z rąk J.M. Rektora Prof. Gagika Galastyana. W uroczystości wziął udział Dziekan WB podkreślając, że to zaszczytne wyróżnienie to również wyraz uznania dla naszych wzajemnych relacji, które zawsze były i są mocno wspierane przez Władze WB.

     Zespół organizatorów w trakcie trwania konferencji wspólnie zapowiedział działania pozwalające podnosić rangę konferencji poprzez publikację artykułów w indeksowanych bazach międzynarodowych. Jest to naturalną konsekwencją wypracowywanych osiągnięć i zarazem oczywistą koniecznością w nadchodzącej perspektywie czasu.

Biuro Dziekana:
ul. Akademicka 3
42-218 Częstochowa
Poland
+48 34 325 09 40
biuro.dziekana.wb@pcz.pl

STUDIA STACJONARNE

ul. Akademicka 3
42-218 Częstochowa
Poland
+48 34 325 09 31
studentdziekanat@bud.pcz.pl

STUDIA NIESTACJONARNE

ul. Akademicka 3
42-218 Częstochowa
Poland
+48 34 325 09 30
studentdziekanat@bud.pcz.pl

WYDZIAŁ BUDOWNICTWA, biuro.dziekana.wb@pcz.pl