A A A A Kontrast:
A++ A+ A Czcionka:
Godło RP
Wyszukiwarka
Licznik odwiedzin
Dzisiaj: 309
W tym miesiącu: 50090
Wszystkich: 4577309

     21 kwietnia 2017 roku odbył II Wojewódzki Konkurs "Młody Mistrz Budownictwa" dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego, które prowadzą kształcenie w zawodzie Technik Budownictwa. Organizatorami konkursu było Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Wydział Budownictwa Politechnika Częstochowskiej.

     Do rywalizacji stanęło czternaście trzyosobowych drużyn ze szkół z województwa śląskiego. Współzawodnictwo przebiegało równocześnie w dwóch częściach. W części teoretycznej, odbywającej się na Wydziale Budownictwa przedstawiciele drużyn musieli rozwiązać 40 zadań testowych i 10 zadań otwartych. W tym samym czasie na hali budowlanej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego odbywała się  część praktyczna konkursu, podczas której uczestnicy zmierzyli się z wymurowaniem spiralnego słupa. W tej konkurencji liczył się zarówno czas, jak i dokładność w wykonaniu zadania. W obu częściach konkursu uczniowie wykazali się profesjonalizmem, dużymi umiejętnościami i wiedzą.  Po zsumowaniu punktów zdobytych w części teoretycznej oraz praktycznej wyłoniono zwycięskie drużyny.

     Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Ogólnokształcąco - Technicznych z Lublińca. Wyróżnienie Wydziału Budownictwa Politechniki Częstochowskiej za najlepiej wykonaną część teoretyczną otrzymał Maciej Główczyk z Zespołu Szkół Budowlanych w Chorzowie. Podczas gdy młodzież zmagała się z zadaniu konkursowymi, opiekunowie rywalizujących drużyn, a także studenci Wydziału Budownictwa  mogli uczestniczyć w szkoleniu zorganizowanym przez Firmę Intersoft.

Biuro Dziekana:
ul. Akademicka 3
42-218 Częstochowa
Poland
+48 34 325 09 40
biuro.dziekana.wb@pcz.pl

STUDIA STACJONARNE

ul. Akademicka 3
42-218 Częstochowa
Poland
+48 34 325 09 31
studentdziekanat@bud.pcz.pl

STUDIA NIESTACJONARNE

ul. Akademicka 3
42-218 Częstochowa
Poland
+48 34 325 09 30
studentdziekanat@bud.pcz.pl

WYDZIAŁ BUDOWNICTWA, biuro.dziekana.wb@pcz.pl