A A A A Kontrast:
A++ A+ A Czcionka:
Godło RP
Wyszukiwarka
Licznik odwiedzin
Dzisiaj: 1421
W tym miesiącu: 19238
Wszystkich: 4164849

Obowiązek zdalnego uczenia się.

Informujemy, że zgodnie z komunikatem Rektora PCZ z dnia 18 marca 2020 roku w Politechnice Częstochowskiej od dnia 19 marca 2020 roku do odwołania wprowadzono obowiązek prowadzenia zajęć dydaktycznych w formie kształcenia zdalnego za pomocą platformy e-learningowej Politechniki Częstochowskiej dostępnej pod adresem https://e-learning.pcz.pl

Wykłady, ćwiczenia, projekty oraz laboratoria będą sukcesywnie umieszczane na w/w platformę.  Studenci studiów stacjonarnych i niestacjonarnych są zobowiązani do logowania na platformie  i podjęcia kształcenia zdalnego.

 

Instrukcja korzystania z platformy elerningowej dla studentów w załączniku.

Koronawirus - ważne informacje

Sposoby zapobiegania zarażeniu oraz sposobu postępowania na wypadek podejrzenia zachorowania.


Prosimy także o śledzenie strony internetowej uczelni, gdzie umieszczane są informacje dot. koronawirusa, jak również strony Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

I Krwista Olimpiada Międzyuczelniana"

3 marca 2020 r. w pawilonie Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Informatyki przy Al. Armii Krajowej 21 odbędzie się "I Krwista Olimpiada Międzyuczelniana"

Szczegóły i informacje:

 • Co zjeść przed oddaniem krwi? - KLIK
 • Przydatne informacje dla osób, które chcą oddać krew: KLIK (można tu wyliczyć swoje BMI). Trzeba pamiętać, aby ważyć minimum 50 kg. 

Inne informacje:
https://www.youtube.com/watch?v=pTwNHZtxM6k

https://www.rckik-katowice.pl/droga-dawcy-krwi

https://www.rckik-katowice.pl/przeciwwskazania

Konkurs GRANT OF COLOUR 2020

3 lutego ruszyła I edycja konkursu GRANT OF COLOUR skierowanego do młodych projektantów i architektów. Poznajcie możliwości jakie daje Wam firma Tarkett i zainspirujcie się kolorem!

Co zrobić, aby wziąć udział w konkursie?

 • Zarejestruj się na www.grantofcolour.pl
 • Zapoznaj się z raportem Studium Kolorów
 • Zgłaszaj swoje projekty
 • Wygrywaj nagrody

I miejsce - 4000 zł + voucher o wartości 3000 zł od firmy Kinnarps, partnera konkursu + Voucher o wartości 5000 zł na produkty Tarkett dla placówki, której przestrzeni użyto w zwycięskim projekcie

II miejsce - 3000 zł + voucher o wartości 3000 zł od firmy Kinnarps, partnera konkursu

III miejsce - 2000 zł + voucher o wartości 3000 zł od firmy Kinnarps, partnera konkursu

Na Wasze zgłoszenia czekamy do 30 kwietnia!

Szczegóły konkursu na www.grantofcolour.pl

Ogłoszenie o pracę

Szkolenia dla studentów i doktorantów w ramach projektu Warsztat lidera

Fundacja Łódź Akademicka wraz z Parlamentem Studentów Rzeczypospolitej Polskiej oraz Spółdzielnią Socjalną „FADO” zaprasza do udziału w projekcie pt. Warsztat lidera.

Warsztat lidera jest to inicjatywa polegająca na rozwoju kompetencji społecznych osób poniżej 30 roku życia poprzez zdobycie wiedzy, umiejętności oraz doświadczeń niezbędnych do kształtowania postaw prospołecznych.

Udział w projekcie dla uczestników jest bezpłatny.
Umiejętności zdobyte w projekcie będą przydatne na etapie wchodzenia na rynek pracy jak i na różnych etapach kariery zawodowej.
Projekt podzielony został na pięć dwudniowych zjazdów trwających po 20 godzin o następującej tematyce:

 1. Osoba lidera
 2. Komunikacja liderska
 3. Lider w zespole
 4. Narzędzia liderskie
 5. Narzędzia projektowe

Projekt realizowany jest w następujących okresach:

 • od marca 2020 r. do września 2020 r.,
 • od września 2020 r. do marca 2021 r.

Terminy zjazdów zostaną ustalone z uczestnikami.
Zjazdy odbywają się w Krakowie, Łodzi oraz w Warszawie. W przypadku zebrania minimalnej grupy liczącej 12 osób, szkolenia mogą zostać zorganizowane również w Częstochowie.
Zapisy na szkolenie trwają do 21.02.2020 r.
Więcej informacji o projekcie: https://warsztatlidera.pl

 

Projekt pn. Warsztat Lidera (nr projektu: POWR.01.04.00-IP.03-00-001/18) jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, Działanie 1.4 Młodzież̇ solidarna w działaniu w ramach.

Egzamin poprawkowy - Mechanika gruntów

Egzamin poprawkowy z przedmiotu Mechanika gruntów dla studentów 5 semestru studiów niestacjonarnych odbędzie się  08.02.2020 (sobota) w sali D2 o godz. 10:00.

Obóz sportowy dla osób z niepełnosprawnością

Egzamin z przedmiotu Mechanika gruntów

Egzamin z przedmiotu Mechanika gruntów (pierwszy termin) dla studentów 5 semestru studiów niestacjonarnych odbędzie się 01.02.2020 (sobota) w sali D2 o godz. 10:00.

Egzamin odbędzie się w jednym terminie dla wszystkich studentów.

Aby przystąpić do egzaminu należy spełnić wymogi §20 pkt.3 regulaminu studiów.

Certyfikat ISO dla ucznia za darmo!

Fundacja Certyfikacji i Badań Biegłości (FCBB) jest jednostką certyfikującą osoby i systemy w szerokim zakresie standardów krajowych i międzynarodowych.

W ramach realizowanych zadań rozpoczynamy realizację projektu "Certyfikat dla ucznia za darmo". Projekt kierowany jest do studentów, którzy chcą potwierdzić swoje kompetencje w zakresie znajomości standardów ISO. Usługa certyfikacji kompetencji jest całkowicie darmowa i realizowana online. Celem projektu jest zwiększenie konkurencyjności studentów, wkraczających na rynek pracy. Informacje i zasady udziału w programie dostępne są na stronie https://fcbb.pl/certyfikacja-personelu/

Jednostka Certyfikującą System FCBB, realizuje projekt „Certyfikacji za darmo”, który kierowany jest między innymi do start-upów. Celem projektu jest potwierdzenie zgodności realizowanych przez start-upy procesów, względem wymagań rozpoznawalnych standardów międzynarodowych i krajowych. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie https://fcbb.pl/certyfikacja-systemow/

Ponadto FCBB oferuje też proste i darmowe rozwiązanie dla oferujących pracę i poszukujących pracy, jest nim Rynek Pracy FCBB. Celem Rynku Pracy FCBB jest ułatwienie kontaktu między pracownikiem i pracodawcą, czemu służy ograniczenie formalności do minimum i gwarancja bezpłatnego korzystania z danych Rynku Pracy. Usługa kierowana jest do wszystkich zainteresowanych, w tym również do specjalistów. Wszystkie niezbędne informacje są dostępne na stronie fcbb.pl/rynek-pracy/.

Zapraszamy do wspólnego budowania rynku profesjonalistów. 

Biuro Dziekana:
ul. Akademicka 3
42-218 Częstochowa
Poland
+48 34 325 09 40
dziekanat@bud.pcz.pl

STUDIA STACJONARNE

ul. Akademicka 3
42-218 Częstochowa
Poland
+48 34 325 09 31
dziekanat@bud.pcz.pl

STUDIA NIESTACJONARNE

ul. Akademicka 3
42-218 Częstochowa
Poland
+48 34 325 09 30
dziekanat@bud.pcz.pl

WYDZIAŁ BUDOWNICTWA, dziekanat@bud.pcz.pl