A A A A Kontrast:
A++ A+ A Czcionka:
Godło RP
Wyszukiwarka
Licznik odwiedzin
Dzisiaj: 1464
W tym miesiącu: 45073
Wszystkich: 4572292

     Z okazji otwarcia Mediateki 800-lecia w dniach 14 – 22. czerwca 2019 r. zorganizowano Piotrkowski Tydzień Nauki i Techniki w Mediatece 800-lecia, którego współorganizatorem była Politechnika Częstochowska. Impreza skierowana była do dzieci, młodzieży i ich rodziców. Na stoiskach i scenie głównej miały miejsce pokazy naukowe oraz konkursy dla młodych naukowców.

     W trakcie Pikniku Naukowego Wydział Budownictwa zorganizował konkurs na zbudowanie mostu Leonardo da Vinci, konkurs na zbudowanie najładniejszego domku z klocków oraz quizy z wiedzy budowlanej. Dużym zainteresowaniem cieszył się „Mini plac budowy”, gdzie dzieciaki budowały z klocków różnego rodzaju konstrukcje, często wykazując się sporą wiedzą z zakresu budownictwa. Dodatkowo można było sobie zrobić zdjęcie w stroju budowlańca. Maluchom największą radość sprawiał domek kartonowy, do którego można było wchodzić i się chować. Dla młodzieży sporym wyzwaniem było zbudowanie wieży z makaronu i plasteliny, tak by na szczycie można było położyć nieugotowane jajko.

     Jednakże największe zainteresowanie nastolatków i dorosłych wzbudziły okulary do wirtualnej rzeczywistości, w których można było wirtualnie chodzić po różnego rodzaju budynkach. Do stworzenia tego typu budynków wykorzystano technologię BIM (ang. Building Information Modeling), czyli modelowanie informacji o budynku.

     Ponadto dla grup zorganizowanych pracownicy Wydziału Budownictwa przeprowadzili zajęcia pod tytułem „Modele konstrukcji budowlanych – BIM”, „Co można wyczytać z kolorowego zdjęcia termowizyjnego?” oraz „Bionika w technice i konstrukcjach budowlanych – fikcja czy fakty”.

Biuro Dziekana:
ul. Akademicka 3
42-218 Częstochowa
Poland
+48 34 325 09 40
biuro.dziekana.wb@pcz.pl

STUDIA STACJONARNE

ul. Akademicka 3
42-218 Częstochowa
Poland
+48 34 325 09 31
studentdziekanat@bud.pcz.pl

STUDIA NIESTACJONARNE

ul. Akademicka 3
42-218 Częstochowa
Poland
+48 34 325 09 30
studentdziekanat@bud.pcz.pl

WYDZIAŁ BUDOWNICTWA, biuro.dziekana.wb@pcz.pl