A A A A Kontrast:
A++ A+ A Czcionka:
Godło RP
Wyszukiwarka
Licznik odwiedzin
Dzisiaj: 1069
W tym miesiącu: 32294
Wszystkich: 2665191

Studenci na Dniach Młodego Inżyniera w Warszawie

Studenci z Koła Naukowego BIM w dniu 15 marca 2018 roku uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych „Dzień Młodego Inżyniera” w Warszawie. Podczas warsztatów zostały zaprezentowane usługi chmurowe BIM 360, dedykowane pracom na budowie – w tym między innymi system pozwalający na dokonywanie sprawniejszych niż w tradycyjny sposób odbioru robót, a także przedstawiono jak modelować konstrukcje stalowe na przykładzie obiektu mostowego oraz jak w szybki sposób wygenerować z modelu dokumentację rysunkową i zestawienia w programie Advance Steel. Oprócz warsztatów odbyły się konsultacje branżowe w których studenci mogli porozmawiać z doradcami technicznymi z firm reprezentujących dostawców technologii i usług dla budownictwa poszerzając swoją wiedzę na temat materiałów i technologii, które są niezbędne przy projektowaniu. Została również uruchomiona Strefa Kariery, w...

Warsztaty "Buduj ze stali" 6.03.2018 r.

6 marca 2018 r. na Wydziale Budownictwa Politechniki Częstochowskiej odbyły się warsztaty BUDUJ ZE STALI zorganizowane przez Partnerów Programu. W warsztatach wzięło udział 80-ciu studentów Wydziału Budownictwa PCz. W trakcie spotkania została poruszona tematyka projektowania konstrukcji stalowych z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi informatycznych, m.in. oprogramowania firmy CONSTRUSOFT. Tematy prezentowanych wykładów:  "Projektowanie konstrukcji stalowych z wykorzystaniem technologii BIM", dr inż. Przemysław Kasza, Politechnika Częstochowska "Tekla Structures dla nowoczesnych konstrukcji stalowych", Marcin Cabała, Construsoft sp. z o.o. "Kubaturowe budownictwo stalowe – podstawy projektowania, dr inż. Jacek Nawrot, Politechnika Częstochowska "Projektowanie konstrukcji stalowych z modułami szkoleniowymi projektu SKILLS", dr inż. Wioleta Barcewicz, Politechnika Warszawska "Cynkowanie ogniowe – dostępnym, sprawdzonym i ekonomicznym systemem zabezpieczenia antykorozyjnego wszelkich konstrukcji stalowych", Artur Rusin, Ocynkownia Śląsk...

Bal Budowlańca 2018

W dniu 9 lutego 2018 roku tegoroczni inżynierowie i magistrowie Wydziału Budownictwa Politechniki Częstochowskiej wraz z Kadrą bawili się po raz drugi na Balu Budowlańca zorganizowanym przez Samorząd Studentów naszego Wydziału. Bal odbył się w Centrum przyjęć okolicznościowych „Kleopatra”. Oficjalne otwarcie Balu Budowlańca 2018 rozpoczęła przemowa Dziekana Wydziału – Pana dr hab. inż. Macieja Majora, prof. PCz oraz Przewodniczącej Samorządu Studenckiego Pani inż. Eweliny Szymczykiewicz. Później były kwiaty dla Władz Wydziału, szampan i tańce do białego rana. Noc z 9 na 10 lutego 2018 dla wszystkich uczestników balu była wyjątkowa i z pewnością pozostanie w ich pamięci na długie lata.

Studenci na targach BUDMA w Poznaniu

W dniu 1 lutego 2018 roku studenci Wydziału Budownictwa odwiedzili największe w Polsce targi budowlane BUDMA w Poznaniu. Organizowana corocznie impreza jest nie tylko miejscem prezentacji najnowszych technologii związanych z budownictwem, ale służy również wymianie doświadczeń i nawiązywaniu kontaktów z firmami krajowymi i zagranicznymi. W bieżącym roku szczególnie widoczni byli wystawcy z Chin i Turcji. Duże zainteresowanie wzbudziły odbywające się w ramach targów prezentacje oraz zawody młodych adeptów sztuki budowlanej, w tym dekarzy, tynkarzy i parkieciarzy. Różnorodność tematyki sprawiła, że każdy znalazł coś interesującego dla siebie. Wyjazd odbył się dzięki wsparciu Śląskiego Oddziału Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy.

Seminarium - SOMFY

         W dniu 19 stycznia 2018 roku na Wydziale Budownictwa Politechniki Częstochowskiej studenci  uczestniczyli w seminarium „Wydajność energetyczna współczesnych budynków”. Podczas seminarium przedstawiciele Firmy SOMFY- Pan Waldemar Niedziela i Stanisław Homziuk zaprezentowali najnowsze rozwiązana techniczne, których celem jest efektywne sterowanie instalacjami znajdującymi się w budynku oraz dostosowanie ich pracy do zmieniających się warunków otoczenia i potrzeb użytkowników budynku. Studenci mieli okazję poznać jak połączyć w praktyce systemy zarządzania ochroną przeciwsłoneczną SOMFY i naturalnym światłem z innymi systemami obiektu, aby przyczynić się do poprawy efektywności energetycznej budynków. Zastosowanie systemu BMS pozwala na minimalizację kosztów eksploatacji budynku, przy jednoczesnym zwiększeniu jego funkcjonalności i bezpieczeństwa oraz pozwala zapewnić  optymalny komfort jego użytkownikom.

Biuro Dziekana:
ul. Akademicka 3
42-218 Częstochowa
Poland
+48 34 325 09 40
dziekanat@bud.pcz.pl

STUDIA STACJONARNE

ul. Akademicka 3
42-218 Częstochowa
Poland
+48 34 325 09 31
dziekanat@bud.pcz.pl

STUDIA NIESTACJONARNE

ul. Akademicka 3
42-218 Częstochowa
Poland
+48 34 325 09 30
dziekanat@bud.pcz.pl

WYDZIAŁ BUDOWNICTWA, dziekanat@bud.pcz.pl