A A A A Kontrast:
A++ A+ A Czcionka:
Godło RP
Wyszukiwarka
Licznik odwiedzin
Dzisiaj: 1254
W tym miesiącu: 18518
Wszystkich: 4488153

XIV MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA NAUKOWO-TECHNICZNA

„Budownictwo o zoptymalizowanym potencjale energetycznym

- Materiały i Technologie Energooszczędne”

          W dniach 6–8 grudnia 2017 roku odbyła się XIV Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna „Budownictwo o zoptymalizowanym potencjale energetycznym - Materiały i Technologie Energooszczędne”, zorganizowana przez Katedrę Organizacji i Technologii Budownictwa Wydziału Budownictwa Politechniki Częstochowskiej. Patronat nad konferencją objęli JM Rektor Politechniki Częstochowskiej prof. dr hab. inż. Norbert Sczygiol oraz Komisja Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami PAN. Partnerem konferencji był Research Institute of Building Physics (NIISF) Russian Academy Architecture and Building Sciences. W konferencji wzięło udział ponad 80 osób, w tym przedstawiciele instytucji naukowo-badawczych z kraju i zagranicy w tym z Armenii, Białorusi, Gruzji, Litwy, Słowacji, Rosji, Ukrainy, Azerbejdżanu i Kazachstanu.
          Konferencji towarzyszyła wystawa oraz prezentacje firm: Schöck Bauteile GmbH, Aluprof S.A., LECA KERAMZYT Saint-Gobain Construction Products Polska Sp. z o.o., SealEco, Nordic Waterproofing Sp. z o.o., SOMFY Sp. z o.o., SWISSPACER Saint-Gobain Innovative Materials Polska Sp. z o.o., TESTO Sp z o.o., YAWAL S.A., Wkręt-Met Klimas Sp. z o.o. Wsparły konferencję również stowarzyszenia: Śląska Okręgowa Izba Inżynierów i Techników Budownictwa w Katowicach, Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa oddział Częstochowa, Stowarzyszenie Przemysłu Wapiennego, Stowarzyszenie DAFA, Dolnośląska Agencja Energii i Środowiska we Wrocławiu. Patronowały jej czasopisma techniczne: Inżynier Budownictwa, Izolacje, Materiały Budowlane, Rynek Instalacyjny oraz Świat Szkła. Konferencja była współfinansowana w ramach umowy 829/P-DUN/2017 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę.
          Uczestnicy konferencji mieli możliwość wsłuchania szeregu referatów z zakresu izolacyjności cieplnej przegród zewnętrznych przeznaczonych dla budownictwa energooszczędnego, optymalizacji rozwiązań konstrukcyjnych, wykorzystania nowoczesnych materiałów i surowców odpadowych a także referatów poświęconym problemom wyposażenia technicznego budynków i ich wpływu na mikroklimat i odczucia komfortu cieplnego przez użytkowników. Goście konferencji zapoznali się z efektami rewitalizacji i rozbudowy oraz przystosowania do nowych funkcji obiektów poklasztornych przy kościele św. Zygmunta w Częstochowie. Następnie w trakcie wizyty na Jasnej Górze mieli możliwość poznania i obserwowania zakresu prac budowalnych, remontowych i konserwatorskich prowadzonych na tym obiekcie oraz zwiedzenia zabytkowej biblioteki jasnogórskiej. W ostatnim dniu konferencji , podczas sesji wyjazdowej do Katowic i Chorzowa, duże wrażenie na uczestnikach konferencji zrobił obiekt Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, którego główna sala koncertowa zaliczana jest do jednych z najlepszych na świecie pod względem akustyki. Kolejnym obiektem, który wzbudził duże zainteresowanie wśród gości konferencji był zaadaptowany na nowe, kulturalne funkcje teren i budynki po byłej Kopalni Węgla Kamiennego „Katowice” – obecnie Muzeum Śląskie. Uczestnicy konferencji zapoznali się także z rozwiązaniami funkcjonalnymi i wyposażeniem pomieszczeń Stadionu Śląskiego w Chorzowie.

 

Relacja z konferencji pojawiła się także na stronach:

1. Research Institute of Building Physics (NIISF) Russian Academy of Architecture and Building Sciences: KLIK i KLIK

2. Czasopisma Świat Szkła: KLIK

3. Czasopisma Rynek Instalacyjny: KLIK

4. Czasopisma Izolacje: KLIK   PDF

5. Czasopisma Materiały Budowlane: PDF

6. Czasopisma Inżynier Budownictwa: KLIK

7. Czasopisma Politechnika Częstochowskiej: KLIK

 

GALERIA ZDJĘĆ

Biuro Dziekana:
ul. Akademicka 3
42-218 Częstochowa
Poland
+48 34 325 09 40
dziekanat@bud.pcz.pl

STUDIA STACJONARNE

ul. Akademicka 3
42-218 Częstochowa
Poland
+48 34 325 09 31
dziekanat@bud.pcz.pl

STUDIA NIESTACJONARNE

ul. Akademicka 3
42-218 Częstochowa
Poland
+48 34 325 09 30
dziekanat@bud.pcz.pl

WYDZIAŁ BUDOWNICTWA, dziekanat@bud.pcz.pl