A A A A Kontrast:
A++ A+ A Czcionka:
Godło RP
Wyszukiwarka
Licznik odwiedzin
Dzisiaj: 361
W tym miesiącu: 50142
Wszystkich: 4577361

XV JUBILEUSZOWA MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA NAUKOWO-TECHNICZNA  
„Materiały i Technologie Energooszczędne - Budownictwo o zoptymalizowanym potencjale energetycznym”


        W dniach 5–7 grudnia 2018r. odbyła się XV Jubileuszowa Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna „Materiały i Technologie Energooszczędne - Budownictwo o zoptymalizowanym potencjale energetycznym”, zorganizowana przez Katedrę Organizacji i Technologii Budownictwa, Wydziału Budownictwa Politechniki Częstochowskiej. Patronat nad konferencją objęli JM Rektor Politechniki Częstochowskiej prof. dr hab. inż. Norbert Sczygiol oraz Komisja Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami PAN. Partnerami konferencji były: Research Institute of Building Physics - NIISF, University of Žilina, Kauno Kolegija University of Applied Sciences.

        Na konferencję zgłoszono artykuły z 19 ośrodków naukowych z kraju i zagranicy, w tym Armenii, Azerbejdżanu, Kazachstanu, Litwy, Rosji, Ukrainy. W obradach uczestniczyło ponad 50 osób. W wystąpieniach prelegentów prezentowano wyniki badań obiektów budowlanych, systemów grzewczych,, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych w kontekście poprawy warunków użytkowych i efektywności energetycznej, wykorzystania odnawialnych źródeł energii oraz możliwości stosowania technologii BIM. W sesjach wyjazdowych uczestnicy konferencji zapoznali się m.in. z obiektem i zbiorami Muzeum Monet i Medali Św. Jana Pawła II, zakresem prac rewaloryzacyjnych, konserwatorskich prowadzonych w Klasztorze Jasnogórskim oraz na zamkach Jury Krakowsko-Częstochowskiej (Olsztyn, Mirów, Bobolice). Podczas sesji wyjazdowych Uczestnicy Konferencji mieli możliwość konfrontacji rozwiązań teoretycznych z praktyczną realizacją procesów rewaloryzacji i modernizacji obiektów budowlanych. Formuła tak konferencji jest bardzo pozytywnie odbierana przez Uczestników.

       Konferencji towarzyszyła wystawa i prezentacje firm: Schöck Sp. z o.o., FAKRO Sp. z o.o., PUNTO Pruszyński Sp. z o.o., AERECO Wentylacja Sp. z o.o., TESTO Sp z o.o., Rectical Izolacje Sp. z o.o., LECA KERAMZYT Sp. z o.o., INTERSoft Sp. z o.o. Wsparły konferencję: Śląska Okręgowa Izba Inżynierów i Techników Budownictwa w Katowicach, Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa o. Częstochowa, Polski Związek Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR „SIPUR”, Stowarzyszenie Przemysłu Wapiennego, Stowarzyszenie DAFA, DAEŚ z Wrocławiu. Patronat medialny zapewniły czasopisma: Inżynier Budownictwa, Izolacje, Materiały Budowlane, BoZPE, Rynek Instalacyjny i Świat Szkła.   

                                                                     

Relacja z konferencji pojawiła się także na stronie:

1. Research Institute of Building Physics (NIISF) Russian Academy of Architecture and Building Sciences: KLIK

2. Inżynier Budownictwa: KLIK

3. Świat szkła: KLIK 

4. Izolacje: KLIK

5. Rynek instalacyjny: KLIK

6. Artykuł w czasopiśmie Izolacje: KLIK

Biuro Dziekana:
ul. Akademicka 3
42-218 Częstochowa
Poland
+48 34 325 09 40
biuro.dziekana.wb@pcz.pl

STUDIA STACJONARNE

ul. Akademicka 3
42-218 Częstochowa
Poland
+48 34 325 09 31
studentdziekanat@bud.pcz.pl

STUDIA NIESTACJONARNE

ul. Akademicka 3
42-218 Częstochowa
Poland
+48 34 325 09 30
studentdziekanat@bud.pcz.pl

WYDZIAŁ BUDOWNICTWA, biuro.dziekana.wb@pcz.pl